Život v naší zemi a okolí.Psát je výsotné právo a já ho využívám.

Příběh jednoho obyčejného pána

Publikováno 09.01.2018 v 16:43 v kategorii Život, přečteno: 94x

Pan Jaroslav Čech je normální obyvatel naší země. S neobyčejně zvláštními rozhodovacími schopnostmi.

Jaroslav Čech


Budu vám vyprávět příběh. Příběh obyčejného člověka. Člověka, který si spořádaně žije, pracuje, platí daně, stará se o rodinu a je v kolektivu oblíben. Jaroslav Čech žije již mnoho let ve svém domě. Jak už to tak bývá, stalo se před pár lety, že mu byl dům vykraden. Policie zahájila pátrání, bohužel, žádný z podezřelých nebyl natolik zatížen důkazy o tom, že by to byl právě on. Hlavním podezřelým byl jakýsi Marek Sovička, Marka policie vyšetřovala, soudy soudily, a i když spousta ukazatelů mluvila proti němu, nikdy se mu nic nedokázalo. Jaroslav Čech z toho by pochopitelně smutný, ale co už, život jde dál.

Po delší době se našemu hrdinovi stala podobná nepříjemnost. Znovu byl vykraden, znovu policie pátrala, dokonce si k pátrání přizvala i své zahraniční kolegy. Vyšetřování se táhlo dlouho a nakonec opět vyšel hlavní podezřelý. Stal se jím jakýsi Alex Slovák se svým gangem. Důkazy se kupily, začaly na povrch vyplouvat další a další podvody, krádeže a jiná protiprávní jednání. Policie dále sbírala důkazy, dále skládala mozaiku života Alexe Slováka a jeho gangu. Když už to začalo vypadat, že důkazů k odsouzení je opravdu hodně zasáhl do vyšetřování sám pan Jaroslav Čech. A to velmi fatálně. V momentu, kdy mu policie nesla k podpisu obvinění Alexe Slováka a jeho gangu, řekl pan Čech, že ne, že nic nepodepíše. Zdůvodnil to tím, že nejdříve chce, aby policie odsoudila podezřelého z mnoho let starého vykradení a pana Slováka ať nechají na pokoji, protože pan Sovička mu ukradl více a dříve.

Ne jen, že pan Čech znemožnil stíhání pana Slováka, protože, kde není žalobce, není ani soudce, on si ho dokonce vybral, jako správce svých rodinných financí. Policie ovšem měla důkazů mnoho a proto stále apelovala na pana Čecha, aby si přeci jen rozmyslel své jednání a své obvinění podepsal. Pan Čech chvíli váhal, dokonce už své obvinění podepsal, ale nakonec se rozhodl, že ho stáhne v zákonné lhůtě. Pan Slovák se tedy opět stíhání vyhnul. A pan Čech ho pověřil nejen správou jeho financí. On mu svěřil i výchovu svých dětí, vyřizování jeho telefonátů, stal se správcem jeho automobilů, domu i zahrady, jeho osobní ochrankou a nakonec pan Slovák začal řídit celý život pana Čecha.

A policie, která má na stole stohy důkazů, na kterých pracovala několik let nemůže udělat vůbec nic, jen dál koukat na to, jak člověk, kterého podezírají z trestného činu získává moc na životem pana Jaroslava Čecha.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Pan Cau